Auto konditsioneeri ehk kliimaseadme regulaarne hooldamine ja täitmine on oluline autoomanikule, kes soovib tagada oma sõiduki mugava kasutamise kõikides ilmastikutingimustes ja soovib vältida hallituse tekkimist autosse.

Sageli mõeldakse kliima täitmisele siis, kui kuumade ilmadega soovitakse autot jahedana hoida, kuid lisaks sellele kogub kliimaseade autost niiskust ja tagab, et klaasid ei jääks udused. Kui salongis on pikalt niiske, tekib hallitus. Seega on täidetud ja töökorras kliimaseade oluline aasta läbi iga ilmaga. Kui süsteemis pole piisavalt külmainet või seda on liiga palju, hakkab konditsioneer tõrkuma. Lisaks on sagedane probleem kliimaseadme lekkimine. Õigeaegne hooldus tagab sõidumugavuse ning auto sisustuse pika eluea. VAK Service pakub professionaalset ja usaldusväärset kliimaseadme täitmist, hooldust ja remonti Tallinnas.

Tule kliimaseadet täitma

Soovitame kliimaseadmeid kontrollida ja hooldada iga kahe aasta tagant või vastavalt tootja soovitustele. Siiski, kui märkad kliimaseadme ebatavalist käitumist, nagu näiteks kehv jahutusvõime, ebameeldiv lõhn autos või salongipoolsetele klaasidele kogunenud udu ja niiskus, mis ei kao kui kliima tööle panna. Sellises olukorras on soovitatav tuua auto kohe spetsialisti juurde kontrollimiseks.

Kliimaseadme probleeme kahtlusta, kui:

  • kliimaseade ei jahuta salongi piisavalt või autosse puhutakse hoopis sooja õhku
  • kliimaseade puhub välja ebameeldivaid lõhnu – see võib tähendada hallituse või bakterite kasvu süsteemis
  • märkate leket auto all või kliimaseadme komponentidel – külmaaine on läbipaistev kergelt õline vedelik, mis enamasti on näha ka UV lambiga
  • kuulete kliimaseadme töötamisel ebatavalisi helisid – see võib osutada mehaanilistele probleemidele või kulumisele.Kuidas ma saan aru, et konditsioneer ei tööta?

Lihtsalt kliimaseadme täitmine on poolik töö. Enne uue külmaaine lisamist peaks tegema ka hoolduse, mis tagab, et vana külmaaine ja määrdunud õlid on eemaldatud ning kliimaseadmes on õige rõhk. Sellisel juhul tagad konditsioneeri pika eluea. Kui tuled VAK Servicesse konditsioneeri täitma, siis: 

  • Eemaldame vana külmaaine
  • Eemaldame vaakumiga niiskuse 
  • Kontrollime vaakumiga lekkeid
  • Kontrollime süsteemi rõhku
  • Lisame õige koguse külmaainet (ka liiga palju külmaainet on süsteemile kahjulik)

Tavapärane kliimaseadme hooldus ja täitmine võtab umbes tund aega.

Konditsioneeri remont võib hõlmata mitmeid erinevaid töid sõltuvalt süsteemi seisukorrast. Sageli on vaja teha näiteks lekete parandamist, komponentide vahetamist, süsteemi täitmist külmaainega või muud vajalikku hooldust. 

Tihti selgub remondivajadus juba hoolduse käigus, sest hoolduses avastame vaakumi abil suuremad lekked ja muud silmapaistvad probleemid. Hoolduses selgunud probleemidele saame teha kohe hinnapakkumise. Kui hooldus on hiljuti läbitud, kuid mõne aja pärast selgub, et kliimaseade siiski ei tööta ja vajab remonti, siis võib see olla tingitud mikrolekkest, mida vaakumiga ei tuvastatud, süsteemi osade kulumisest, vigastest anduritest vms. 

Remontimisel alustame diagnostikast, mille hinnad algavad 30 eurost ning seejärel esitame hinnapakkumise, kust saate teada remonttöödele kuluva täpse hinna.

Konditsioneeri täitmise hind Tallinnas võib varieeruda sõltuvalt auto margist, mudelist, süsteemi seisukorrast ja teenusepakkujast. 

VAK Service pakub:

Konditsioneeri täitmine ja hooldus R134a – 70€
Konditsioneeri täitmine ja hooldus R1234YF – 200€

R134a ja R1234YF on kõige sagedasemad külmaained, mida kasutatakse. Oma auto külmaaine info leiate auto kasutusjuhendist, sageli on kapoti all ka vastav silt. VAK Service kontrollib alati üle, millist külmaainet vajate, seega pole hullu, kui seda infot ei tea. Konditsioneeri täitmise aja saad mugavalt valida meie online süsteemist.

Kiimaseadme remondi hind koosneb diagnostikast, tunnihinnast ja varuosade hinnast. Remondi jaoks teeme alati pärast diagnostikat hinnapakkumise. 

VAK Service asub Tallinnas, Nõmmel (Tähetorni 21g) ning lisaks konditsioneeri täitmisele pakume teisigi sõidukite hooldus- ja remonttööde teenused, müüme varuosasid ja hoiustame rehve.

kliimaseadme täitmine
konditsioneeri täitmine
broneeri rehvivahetus onlines või helista
BRONEERI AEG VÕI UURI LISA!

Üldtelefon:      +372 67 44 555
Mobiiltelefon: +372 51 67 288
E-post: info@vakservice.ee

Helista meile!