Sildade reguleerimist tehakse sillastendil ja korrektselt reguleeritud sild tagab sõiduki turvalisuse, stabiilse juhitavuse ning rehvide optimaalse kulumise. Regulaarne sildade reguleerimine pikendab rehvide eluiga ja vähendab liigset kütusekulu, sest reguleerimata sildade ja ebaühtlaselt kulunud rehvidega auto kasutab teekonna läbimiseks rohkem energiat ja jõudu. Tehakse nii esisilla reguleerimist kui ka esi- ja tagasilla reguleerimist.
Reguleeritud sild:
- Vähendab kütusekulu
- Pikendab rehvide eluiga
- Parandab auto juhitavust
Tule sillastendi
- Pikaajaline töökogemus 25 aastat
- Kvaliteetne teenus - töötajad omavad pikaajalist tööstaaži ning väisavad regulaarselt ametialaseid koolitusi
- Kindlad lubadused - peame kinni remonditööde tähtaegadest ning kokkulepetest
- Mugav ooteruum - ootetööde puhul võimalus oodata meie mugavas ooteruumis
Millal tulla sillastendi?
Soovitatav on sildade reguleerimist teha:
- Pärast igat rehvivahetust või vähemalt korra aastas: see aitab vältida rehvide ebaühtlast kulumist ning säästa raha pidevalt uute rehvide ostmise arvelt
- Kui auto veermikus on vahetatud detaile: kulunud liigendite tõttu muutuvad rataste asendid ja silla seadistus läheb paigast. Pärast detailide vahetust on vaja sillad uuesti reguleerida. Kui sa pole oma veermiku tervises kindel, siis tasub teha veermiku kontroll enne sillastendi. Veermikukontroll tehakse tavaliselt ära ka auto korralise hoolduse käigus.
- Pärast kokkupõrget või raskeid teeolusid: kui sõiduk on osalenud kokkupõrkes, sõitnud läbi sügavate löökaukude või pikemalt kehvadel teedel, võib see mõjutada sõiduki vedrustust ja silla seadistust.
Auto vajab seadenurkade kontrolli ja reguleerimist ka siis, kui:
- Rehvid on ebaühtlaselt kulunud
- Auto kaldub sõidutrajektoorilt kõrvale
- Kurvidest välja sõites tuleb rool raskelt “null” asendisse tagasi
- Rool on keerates “tundlik”
- Otse sõites on rool viltu
- Auto kipub libedaga kergesti külglibisemisse minema.
- Normaalsest suurem veeremüra.
Tavaliselt on eelpool kirjeldatud vead tingitud löökaugu läbimisest, kulunud veermiku- ja rooliosadest või nende purunemisest. Seetõttu ongi eelnev veermikukontroll oluline, sest purunenud või kulunud osadega veermiku reguleeritud seadistus kestab vaid lühiajaliselt.
Mis on 3D sillastend?
Sildade reguleerimist ei saa kodus niisama teha. Auto sillastend on protseduur, mis vajab spetsiaalseid seadmeid, tuvastamaks rataste asümmeetria põhjuse ja ulatuse. 3D sillastend on tänapäevane tehnoloogia, mis võimaldab täpset ja kiiret sõiduki geomeetria mõõtmist. See meetod kasutab spetsiaalseid kaameraid ja arvutiprogramme, et tuvastada ja korrigeerida isegi väiksemaid kõrvalekaldeid sõiduki vedrustuses ja roolisüsteemides. VAK Service töökoja Hoffmann Geoliner 790 Pro42 on üks sellistest täpsetest ja usaldusväärsetest seadmetest, mis võimaldab meil pakkuda kvaliteetset sildade reguleerimisteenust. Hoffmann sillastendi rattareflekitorid kinnituvad (ülikergete) magneesiumist AC400 kolmepunkti kiirrattaklambritega rehvide külge, seega jääb ära velgede vigastamise võimalus.
Töö toimub 5,5m pikkusel 4-Post platvormtõstukil Bliz Rotary Lift tõstevõimsusega 6500kg. See võimaldab VAK Service-s ka suurte, täispikkade ja kõrgete Mercedes-Benz Sprinter ja Volkswagen Crafter kaubikute teenindamist. Mercede-Benz sõidukite rattanurkade kaldenurkade mõõtmiseks kasutame lisana “Romess” inklinomeetrit.
Mis on rataste kokkujooksu reguleerimine?
Rataste kokkujooks mõjutab oluliselt sõiduki stabiilsust, juhitavust ja rehvide kulumist. Kokkujooksu reguleerimine on rataste nurga muutmine selliselt, et need oleksid ideaalses tasakaalus ja paralleelsed sõiduki telgedega. Kui rattad on liiga välja või sissepoole keeratud, võib see põhjustada juhitavuse probleeme, eriti suurematel kiirustel ja teravates kurvides. Lisaks põhjustab see ebatasast rehvide kulumist, mis omakorda mõjutab sõiduki ohutust ja sõidumugavust.
Kokkujooksu reguleeritakse sillastendil, mis võimaldab täpset rataste nurga mõõtmist ja seejärel nende korrigeerimist vastavalt tootja spetsifikatsioonidele. Reguleerimisel muudetakse rataste nurgad kasutades reguleerimiskruvisid või reguleerimispolte, et tagada optimaalne kokkujooks.
Millest sõltub sildade reguleerimise hind?
Sildade reguleerimise hind sõltub mitmest tegurist, sealhulgas sõiduki mudelist, sildade seisukorrast, kasutatavast tehnoloogiast ning teenusepakkujast. VAK Service eristab hinnakirjas esisildade reguleerimist ja esi- ning tagasilla reguleerimist. Lisaks erineb hind sõiduki tüübi järgi, nt sõiduauto, kaubik, maastur ja 6.rattaline kaubik.
Oluline on arvestada, et regulaarne sildade reguleerimine võib pikas perspektiivis säästa auto remondikulusid ja harvendada uute rehvide vajadust. Hindamatu on ka sõiduki ohutu ja mugav sõidukogemus.
VAK Service sildade reguleerimise hinnakiri algab 50 eurost.
Sildade reguleerimine ja kontroll Tallinnas
Sinu auto pikaealisus sõltub sellest, kui kiiresti tekkinud probleemid lahendatud saavad. Kohe kui märkad oma auto juures midagi tavapärasest erinevat, too oma auto VAK Service esindusse, kus meie spetsialistid vea tuvastavad ja parandavad.
Broneeri aeg sildade reguleerimiseks mugavalt online-süsteemis või helistades meie üldtelefonile +372 67 44 555!
VAK Service asub Tallinnas, Nõmmel (Tähetorni 21g) ning lisaks sillastendile pakume teisigi sõidukite hooldus- ja remonttööde teenused ning müüme varuosasid ja hoiustame rehve.
Kasulikud lingid