Tänapäevases sõidukis on mitukümmend elektroonilist juhtmoodulit, mis kontrollivad kiirelt, mugavalt ja ohutult autode erinevaid funktsionaalsusi. Elektrisüsteemide abil juhitakse nii mugavusi nagu elektrilised aknad, istmesoojendus, kesklukk kui ka keerukaid juhiabisüsteeme, stabiilsuskontrolli, ABS-i jne. Mootori juhtaju kontrollib kütuse-õhu suhet, pöördeid ja klappe. Juhiabisüsteemide või juhtaju vead võivad olla väga ohtlikud ja nende parandamisega ei tasu viivitada. 

Autoelektritööd hõlmavad autode elektroonika parandust, elektrisüsteemide ja -komponentide paigaldamist või remonti ning hooldust sõidukites. Need tööd võivad olla keerulised ning vajavad enamasti spetsialisti abi. Koolitatud autoelektrikul on olemas vastavad testseadmed ja diagnostikatööriistad, mis aitavad spetsiaalse tarkvara abil probleeme tuvastada.

Auto elektroonika

Autode elektriprobleemid võivad esialgu näida tavapäraste probleemidena. Näiteks võib tunduda, et aku või süüteküünlad on vanaks jäänud või autopirn lihtsalt põles läbi. Kuid kui need samad probleemid hakkavad sageli korduma ja alles sai ise probleem lahendatud, siis võib viidata elektriprobleemidele. 

Tavapärased elektriprobleemid autodel 

 • Süüteprobleemid: kui auto mootor ei käivitu või käivitub raskustega, võib see viidata süütesüsteemi probleemidele.
 • Elektriseadmed ei tööta: auto elektriseadmed (nt elektrilised aknad, ukselukud, kliimaseade või multimeedia süsteemid) ei tööta korralikult või ei tööta üldse
 • Pirnid põlevad sageli läbi: kui sõiduki valgustussüsteemis põlevad pirnid sageli läbi või kui mitu pirni lakkab korraga töötamast, võib see viidata elektrisüsteemi probleemile.
 • Aku tühjenemine: kui auto aku tühjeneb sageli ilma ilmse põhjuseta või kui teil on raske auto käivitada, võib see viidata laadimissüsteemi probleemile või elektrilise lekke esinemisele.
 • Veakoodid ja hoiatusmärguanded: kui armatuurlaual kuvatakse veakoodi või auto annab muul viisil hoiatusmärguande, võib see näidata elektrisüsteemi riket või viga.

Kui sinu autol on sellised probleemid või kahtlustad, et su autol võib olla elektritööde vajadus, on soovitatav pöörduda professionaalse autoelektriku poole. Vak Service spetsialistid on pikaaegse töökogemusega. Kasutame tipptasemel diagnostikaseadmeid, et tuvastada ja parandada elektrisüsteemi probleeme ning tagada sõiduki ohutu ja korralik toimimine.

Kõige rohkem sõltub auto korda saamise kiirus järgneva vaba aja olemasolust ja varuosadest. Püüame otsida esmase diagnostika aja võimalikult kiiresti, et saaks ülevaate probleemist ja saaksime teha indikatiivse hinnapakkumise. VAK Service-i puhul tead, et peame kinni remonditööde tähtaegadest ning kokkulepetest.

Varuosade vajaduse korral sõltub aeg auto mudelist ja konkreetsest jupist. Kasutame nii originaal-, kui ka kvaliteetseid B-varuosi (vastavalt kuidas oleme sinuga kokku leppinud). Meil on kiired partnerid ning kohapeal on olemas mitmed varuaosad. Seega ei tohiks uute varuosade vajadus auto korda tegemist liigselt edasi lükata. Kui tellimine siiski tavapärasest rohkem aega võtab, siis anname sellest sulle kindlasti teada.

Kui palju maksab auto elektroonika parandus?

Elektroonikatööde hinnad kujunevad tunnihinna alusel, seega täpne hind sõltub probleemist, selle lahendamise keerukusest ning varuosade vajadusest.

Kõik algab tõrkeotsingust. Autoelektrik kasutab spetsiaalseid diagnostikaseadmeid ja -tarkvara, et tuvastada elektrisüsteemide probleeme ja tõrkeid ning leida neile lahendusi.

Arvutidiagnostika tunnihind VAK Service-s on 45€/h. Veakoodide lugemine, kustutamine või hooldevälba nullimine on fikseeritud tasuga 25€ kord.

Vastavalt diagnostikast selgunud probleemile lahendab autoelektrik tunnihinna alusel sinu auto probleemid. Selleks võib olla nii:

 • akulaadimissüsteemi või sellega seotud komponentide remont;
 • süütesüsteemi hooldus;
 • elektrijuhtmestiku ühenduste probleemide või lühiste parandus;
 • elektriliste akende ja lukkude parandus;
 • valgustussüsteemi remont jne. 

Elektritööde tunnihind on al 43€/h ja olenevalt diagnostika tulemusele saab vajadusel elektrik teha teile esialgse hinnapakkumise, et saaksid aimu kui palju maksab töö ja kas on vajalik uute varuosade tellimine. Lõplik tööde maht ja vahetatavad varuosad selguvad aga tööde käigus. Kui peaks juhtuma, et algne hinnapakkumise prognoos erineb tunduvalt tegelikkusest, siis enne varuosade vahetamist ja lisatöödega alustamist kooskõlastame kõik eelnevalt teiega.

auto elektritööd
BRONEERI AEG VÕI UURI LISA!
  Üldtelefon:      +372 67 44 555
  Mobiiltelefon: +372 51 67 288
  E-post: info@vakservice.ee

  Helista meile!